Hlásí se televizní studio Bohumín

Úterý 10. srpna 1999, čas 8 hodin a 30 minut. Čas, kdy starosta města Bohumín Ing. Petr Vícha vložil do vysílacího zařízení první kazetu s obrazovým zpravodajstvím. Bohumín získal nové informační médium - zrodil se Televizní informační kanál Bohumín. Od samého počátku stojí za výrobou pořadů videostudio TV Marko. První moderátorkou byla Katherini Davasová.

Od vzniku studia si nás diváci mohou naladit v místní "kabelovce". Původně vysílaný S-VHS systém se časem podařilo doplnit stereozvukem a následně nahradit kvalitním digitálním obrazem. Zprávy z městského úřadu jsme postupně doplňovali o rozhovory, ankety nebo seriály. Vznikaly pořady typu Co nás trápí nebo Starosta odpovídá a přibylo živé vysílání z jednání zastupitelstva města. V neposlední řadě jsme nabídli diskusní pořady, jako například Kulatý stůl, který měl premiéru 22. června roku 2000 a vysíláme ho dodnes.

Od roku 2010 uvádíme pořady Bohumínské zpravodajství, Host Studia B, Kdo ví, odpoví, Ptejte se, Kulatý stůl, Zasedání zastupitelstva města Bohumín. Od března 2011 s podporou města vysíláme zprávy z Bohumína také terestricky (nejprve 59. kanál DVB-T, od r. 2020 45. kanál DVB-T2), naše zprávy tak mohou sledovat všichni obyvatelé Bohumína a Moravskoslezského kraje.

fotogalerie

© 1999 - 2022, Spáčil - TV - Marko, veškerá práva vyhrazena.

studio
lidé v redakci
kontakty
virtuálně
TV Marko

střípky z historie

• 10. srpna 1999 zahájení vysílání

• První moderátoři: Katherini Davasová (Koláčková), Libor Glac, Marta Löffelmannová, Petr Hrčka.

• Zakládající tým: Jiří Spáčil, Marek Spáčil, Milena Spáčilová. Spolupracovali Zdeněk Veselý, Roman Funk, František Krejzek, Iva Molnárová.

• 2002 - 2010, úspěchy na festivalu Kafka

• 2010, nové pořady: Host Studia B, Kdo ví, odpoví

• 2011, březen, zahájení vysílání v DVB-T

• 2012, nová rubrika Chceme domů

• 2018, vstupujeme na sociální sítě

• 2019, zahájení vysílání v DVB-T2

• 2020, nová rubrika BQíz

tváře televize

Katherini Davasová (Koláčková), Libor Glac, Marta Löffelmannová, Petr Hrčka, František Krejzek, Iva Molnárová, Simona Babiszová, Lucie Hradilová (Semančíková), Karolína Římanová (Waszková), Olga Puchovová (Szotková), Nikola Birklenová, Michaela Hodorová, Monika Kozmonová (Rozsypalová), Lucie Špačková, Lukáš Kania

stěhování

Studio Televizního informačního kanálu se od roku 1999 do roku 2009 nacházelo v budově bohumínské radnice. Původně sídlilo v prostorech, kde je nyní služebna městské policie. V období od června do listopadu roku 2002 se televize postupně přestěhovala do nových, zmodernizovaných prostor. 10. srpna 2009 televize oslavila 10. výročí a opět se stěhovala, studio opustilo budovu radnice a zakotvilo v prostorách na náměstí T. G. Masaryka čp. 226. Fotky najdete v rubrice Když se buduje studio, třikrát.